Relacja: Spotkanie wyjazdowe Zespołu Doradców Dyplomatycznych KIG Wrocław, 6 lipca 2016 r.
W dniu 6 lipca br. członkowie Zespołu Doradców Dyplomatycznych Krajowej Izby Gospodarczej wzięli udział w posiedzeniu wyjazdowym, które odbyło się we Wrocławiu na zaproszenie byłego Dyrektora Generalnego 3M Poland, Pana Piotra Freyberga, członka Zespołu Doradców Dyplomatycznych.
 
Zespół Doradców Dyplomatycznych KIG powstał w 2014 roku, liczy aktualnie 16u członków – byłych  Ambasadorów RP, którzy prowadzili działalność dyplomatyczną na wszystkich kontynentach. Zespół przygotowuje oraz opiniuje dla KIG kierunki polskiej polityki gospodarczej, systemu promocji i dialogu przedsiębiorców z administracją rządową oraz wspiera  KIG w wielu działaniach w zakresie promocji międzynarodowej. 
Ambasadorzy aktywnie doradzają polskim przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności gospodarczej w poszczególnych krajach, uczestniczą także w  różnych  wydarzeniach promocyjnych organizowanych przez Krajowa Izbę Gospodarczą .
 
Podczas wrocławskiego spotkania zostały wręczone przez Prezesa KIG Pana  Andrzeja Arendarskiego dwie nominacje na członka Zespołu: dla Pana Jerzego Marii Nowaka – byłego Ambasadora w Hiszpanii i Ambasadora przy NATO w Brukseli, jak również dla Pana Piotr Freyberga – byłego Stałego Przedstawiciela RP w GATT.
 
Głównym punktem spotkania we Wrocławiu była wizyta w Centrum Innowacji Holdingu 3M.
Gospodarzem spotkania był Pan Piotr Freyberg (były Dyrektor Generalny 3M Poland).  Informacji na temat 3M udzielali także Dr Krzysztof Łebek, Dyrektor ds. Technologii 3M Poland i p. Bartłomiej Morzycki, Governmental Relations Leader.
 
3M Company jest jednym z największych amerykańskich koncernów, prowadzącym zdywersyfikowaną działalność przemysłową i  oferującym innowacyjne rozwiązania technologiczne, który działa w Polsce już od 25 lat.
 
Wrocławskie Centrum Innowacji 3M powstało w 2014 roku z myślą o prezentowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Na ponad 600 m2 przedstawione są tu produkty i rozwiązania będące efektem pracy ponad 8 tys. naukowców. Interaktywne ekspozycje dają możliwość poznania technologii z dziedziny ochrony zdrowia, produktów konsumenckich, bezpieczeństwa i grafiki reklamowej, przemysłu, elektroniki i energetyki. Rolę przewodników pełnią tu interaktywne ekspozycje i praktyczne demonstracje.
 
Następne wyjazdowe spotkanie Zespołu Doradców Dyplomatycznych planowane jest we wrześniu 2016 przy okazji wyjazdowego posiedzenia Prezydium KIG w Białymstoku. 
 
smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
 
 

 
 
 
 

Krajowa Izba Gospodarcza

00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4
tel: (48) 22 630 96 00
fax: (48) 22 827 46 73
więcej
 
 Newsletter

25 lat Krajowej Izby Gospodarczej
 
 Copyright © 2010 KIG | Realizacja: KIG