Relacja: Boost Your Business
W piątek 23 września w Krakowie odbyła się organizowana przez Facebooka i Krajową Izbę Gospodarczą pod patronatem Ministerstwa Rozwoju konferencja Boost Your Business. Skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw impreza była dla mieszkańców Małopolski okazją, by poznać narzędzia jakie oferuje biznesowi Facebook oraz Instagram. Około 300 zarejestrowanych uczestników miało okazję wysłuchać wystąpień przedstawicieli Krajowej Izby Gospodarczej, Ministerstwa Rozwoju oraz Facebooka.
 
Segment małych i średnich przedsiębiorstw to podstawa naszej ekonomii. Stanowi on 99 proc. wszystkich podmiotów gospodarczych na rynku. Zatrudnia ponad 2/3 pracowników na rynku, stanowiąc jednocześnie bardzo stabilną strukturę ekonomiczną. Agnieszka Durlik-Khouri, Rzecznik Prasowy Krajowej Izby Gospodarczej, partnera konferencji Boost Your Business, zwraca uwagę, że blisko 50 proc. PKB w Polsce jest generowane właśnie przez małe i średnie przedsiębiorstwa. – Wciąż jednak poziom wykorzystania i adaptacji cyfrowych narzędzi jest poniżej naszych możliwości. Ponieważ tempo rozwoju cyfrowej gospodarki jest niezwykle wysokie, regulacje prawne powinny raczej odnosić się do ogólnych zasad funkcjonowania, niż dostarczać szczegółowych wymagań i warunków, które mogą hamować dalszy rozwój MŚP w Polsce – dodaje Durlik-Khouri. 
 
Konieczność promowania najlepszych polskich przedsiębiorców w przestrzeni międzynarodowej podkreśla także Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. – Równie ważne są proste i przejrzyste zasady działania. Pracujemy teraz nad projektem Prosta Spółka Akcyjna, który ułatwi zakładanie firm tym, którzy chcą zacząć działać aktywnie w biznesie. Minister Emilewicz zwraca także uwagę na konieczność współpracy publiczno-prywatnej, która w najbardziej efektywny sposób wspiera rozwój biznesu.
 
smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
 
 

 
 
 
 

Krajowa Izba Gospodarcza

00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4
tel: (48) 22 630 96 00
fax: (48) 22 827 46 73
więcej
 
 Newsletter

25 lat Krajowej Izby Gospodarczej
 
 Copyright © 2010 KIG | Realizacja: KIG