Strona główna > Znajdź zagranicznego partnera > Szkolenia i konferencje BWzZ > Relacja: Konferencja „Iran post sanctions” z udziałem Ministra Zdrowia Iranu, 2.09.2016 r.
Relacja: Konferencja „Iran post sanctions” z udziałem Ministra Zdrowia Iranu, 2.09.2016 r.
Z okazji wizyty w Polsce Ministra Zdrowia Iranu  Dr Hasanem Ghazi Zade Hashemi oraz w związku z najbliższa misją gospodarczą KIG do Iranu, Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ministerstwem Rozwoju zorganizowała konferencję” Iran Post sanctions” dla polskich firm zainteresowanych współpracą na rynku irańskim.
 
Uroczystej inauguracji konferencji, która odbyła się w dniu 2 września 2016 r. dokonali: Wiceminister Rozwoju Pan Radosław Domagalski-Łabędzki, Ambasador Iranu w Polsce Pan Ramin Mehmenparast oraz Minister Zdrowia Iranu Pan Dr Hasanem Ghazi Zade Hashemi. Ze strony KIG spotkaniu przewodniczył Wiceprezes Pan Andrzej Piłat.

W spotkaniu udział wzięło ponad 120 polskich firm oraz przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz KUKE jak również delegacja przedstawicieli irańskiego Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Partnerem wydarzenia była Polsko-Irańska Izba Gospodarcza.

Konferencja była  połączona ze spotkaniem przedwyjazdowym uczestników kolejnej misji KIG do Iranu (Teheran, Isfahan) w dniach 1-5 października 2016r. której przewodniczył będzie Wiceminister R. Domagalski-Łabędzki.

Podczas spotkania podkreślano tradycyjnie dobrą współpracę irańskich i polskich partnerów, która rozwija się coraz bardziej od momentu zniesienia sankcji w styczniu 2016r. w wielu branżach. Podkreślano także, że polscy przedsiębiorcy bardzo liczą na możliwość ekspansji na rynek irański, który po długim okresie obowiązywania sankcji gospodarczych wymaga ogromnego zastrzyku kapitału, wiedzy i  nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Pan Minister Domagalski-Łabędzki  zapowiedział  w związku z tym  m.in. powstanie jednego z pierwszych oddziałów nowej Agencji wspierania
eksportu, który zapewni  doradztwo dla polskich firm na rynku irańskim.

Minister Dr Hasanem Ghazi Zade Hashemi przedstawił z kolei uczestnikom spotkania  potrzeby rynku irańskiego w zakresie  ochrony zdrowia, świadczące o wielkim potencjale tego kraju, w tym w szczególności dla firm farmaceutycznych i produkujących sprzęt medyczny oraz wyposażenie dla szpitali.
 
Pan Prezes Andrzej Piłat nawiązał natomiast w swoim wystąpieniu  do długoletniej współpracy Krajowej Izby Gospodarczej z irańskimi partnerami instytucjonalnymi, która pozwala od ponad 15 lat na realizację wielu przedsięwzięć promocyjnych, zarówno w Iranie, jak i w Polsce.
Jednym z ostatnich wydarzeń w Polsce  było Polsko – Irańskie Forum Gospodarcze, które odbyło się 30 maja 2016r. z okazji oficjalnej wizyty w Polsce Ministra Spraw Zagranicznych Islamskiej Republiki Iranu, Pana Mohammada Javad Zarif z udziałem ok. 70-osobowej grupy przedstawicieli irańskiego biznesu, zorganizowanej przez partnera KIG -  Iran Chamber of Commerce, Industries, Mines and Agriculture.
 
Podczas Forum Krajowa Izba Gospodarcza podpisała list intencyjny z Irańską Izbą Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa ICCIMA  nt finalizacji uzgodnień dot. powołania bilateralnej Rady Biznesu.

Polsko-Irańska Rada Biznesu zostanie oficjalnie powołana już  22 września br podczas najbliższego Prezydium KIG, a jej pierwsze posiedzenie planowane jest po powrocie  misji gospodarczej z Iranu w październiku br.

Prezentacja BGK Pobierz Pdf

Prezentacja KUKE Pobierz Pdf

http://kig.pl/znajd-partnera-handlowego-w-iranie.html

 
Kontakt

Maria Nowakowska
tel.: 22 630 97 83
e-mail: mnowakowska@kig.pl

Agnieszka Salamończyk
tel: 22  630 97 73
e-mail: asalamonczyk@kig.pl

Elżbieta Wojtas
tel 22 630 97 52
email : ewojtas@kig.pl          
smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
 
 

 
 
 
 

Krajowa Izba Gospodarcza

00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4
tel: (48) 22 630 96 00
fax: (48) 22 827 46 73
więcej
 
 Newsletter

25 lat Krajowej Izby Gospodarczej
 
 Copyright © 2010 KIG | Realizacja: KIG