Strona główna > Znajdź zagranicznego partnera > Szkolenia i konferencje BWzZ > Relacja: Obchody 195 rocznicy Niepodległości krajów Ameryki Centralnej w KIG
Relacja: Obchody 195 rocznicy Niepodległości krajów Ameryki Centralnej w KIG
W dniu 16 września w siedzibie KIG odbyły się pierwsze, historyczne obchody 195 rocznicy Niepodległości krajów Ameryki Centralnej tj. Kostaryki, Salwadoru, Gwatemali, Hondurasu i Nikaragui. Prezes KIG oraz Konsul Honorowy Republiki Hondurasu pan Andrzej Arendarski był gospodarzem wydarzenia. 
 
Podczas uroczystego koktajlu, polscy dyplomaci, przedstawiciele administracji państwowej oraz przedsiębiorcy mieli okazję porozmawiać z Ambasadorami w/w krajów, którzy, na co dzień rezydują w Berlinie i w Zurichu. 
 
Obchody Dnia Niepodległości poprzedziło poranne Spotkanie ekonomiczne Ambasadorów Ameryki Łacińskiej (grupy GRULAC: The Latin American and Caribbean Group - United Nation) z Prezesem KIG Andrzejem Arendarskim. Tematem dyskusji były możliwości rozwoju współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a krajami Ameryki Łacińskiej, a także plany na przyszłość w tym intensyfikacja wydarzeń przyjazdowych i wyjazdowych związanych z Ameryką Łacińską, mające na celu zwiększenie wiedzy i przybliżenie informacji nt. wzajemnych możliwości biznesowych i inwestycyjnych. 
 
Na przyszły rok zostały zaplanowane misje gospodarcze m.in. do krajów Ameryki Środkowej oraz organizacja Forum Ameryki Łacińskiej w Polsce.  
 
 
Kontakt
Monika Sasiak
Biuro Współpracy z Zagranicą KIG
tel. 22 630 97 23
 
smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
 
 

 
 
 
 

Krajowa Izba Gospodarcza

00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4
tel: (48) 22 630 96 00
fax: (48) 22 827 46 73
więcej
 
 Newsletter

25 lat Krajowej Izby Gospodarczej
 
 Copyright © 2010 KIG | Realizacja: KIG