Strona główna > Znajdź zagranicznego partnera > Wyjazdowe misje zagraniczne > Misja Gospodarcza do Iranu, 1–5 października 2016
Misja Gospodarcza do Iranu, 1–5 października 2016
W dniach 1-5 października 2016 r., Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Ambasadą RP w Teheranie, Ambasadą Iranu w Polsce, Irańską Izbą Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz Polsko-Irańską Izbą Gospodarczą organizuje Misję Gospodarczą do Iranu pod przewodnictwem Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju.
 
Misja jest kontynuacją wydarzeń promocyjnych, które KIG organizuje cyklicznie w Iranie i  w Polsce w ramach programu Go IRAN z udziałem irańkich partnerów, w tym Irańskiej Izby Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz irańskich regionalnych izb gospodarczych 
 
Program Misji obejmuje pobyt w Teheranie oraz Isfahanie - trzecim co do wielkości mieście Iranu (ośrodek z największą w regionie hutą stali oraz rafinerią naftową a także wojskową bazą lotniczą).
 
W ramach programu misji przewidziane są m.in.:
Polsko-Irańskie Forum Biznesu w Teheranie oraz spotkania b2b dla polkich firm z irańskimi partnerami 
Wizyta na Międzynarodowych targach górniczych MINEX w Teheranie
Polsko-Irańskie Forum Biznesu w Isfahanie oraz spotkania b2b z firmami irańskimi z Prowincji Isfahan
Spotkania z przedstawicielami administracji rządowej, instytucji oraz organizacjami samorządu gospodarczego
 
Do udziału w Misji Gospodarczej do Iranu zapraszamy przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą z prtnerami irańskimi; do  branż „potencjalnie” perspektywicznych zaliczyć można:
- branżę rolno-spożywczą,
- maszyny rolnicze oraz do przetwórstwa rolno-spożywczego,
- sprzęt medyczny,
- przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny,
- maszyny i urządzenia górnicze, nowe technologie wydobywcze,
- technologie związane z efektywnością energetyczną,
- branża transportowa (lokomotywy, wagony, części samochodowe),
- chemia budowlana, materiały budowlane i dekoracyjne
- meble, sprzęt RTV, AGD.
 
Iran ma szczególne znaczenie dla Polski - jest głównym partnerem gospodarczym w regionie Bliskiego Wschodu. Jest jednym z najbardziej stabilnych i bezpiecznych krajów w tym regionie. Iran jest również krajem tranzytowym. Leży na przecięciu szlaków handlowych z zatoką Perską, Morzem Kaspijskim, ale też w kierunku wschodnim – z Indiami i Chinami, dzięki czemu kraj może się stać "hubem" dla polskich towarów na inne rynki, m.in. dalekowschodnie czy rynek rosyjski.
 
Zniesienie sankcji gospodarczych w styczniu 2016 r. w stosunku do Iranu zmienia całkowicie pozycję strategiczną tego kraju i stwarza nowe możliwości współpracy polskich przedsiębiorców    z ich potencjalnymi partnerami.
 
Krajowa Izba Gospodarcza od lat wspiera polskich przedsiębiorców we współpracy z partnerami irańskimi realizując m.in. misje gospodarcze, spotkania b2b, imprezy targowe w Iranie oraz inne działania promocyjne mające na celu zwiększenie możliwości współpracy z lokalnymi partnerami.
 
Zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej do Iranu Będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów i przeprowadzenia indywidualnych rozmów handlowych z przedstawicielami irańkich firm zainteresowanych współpracą gospodarczą  z przedsiębiorstwami z Polski. 
 
Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego on-line do dnia 9 września 2016 r. 
 
 
Dalsze szczegóły dotyczące wyjazdu (w tym koszty uczestnictwa) przekażemy Państwu po ustaleniach z irańskimi współorganizatorami. 
 
 
Kontakt
Maria Nowakowska
tel: 22 630 97 83
 
Agnieszka Salamończyk
tel: 22  630 97 73
 
Elżbieta Wojtas
tel: 22 630 97 52
e-mail: ewojtas@kig.pl  
 
smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon
 
 

 
 
 
 

Krajowa Izba Gospodarcza

00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4
tel: (48) 22 630 96 00
fax: (48) 22 827 46 73
więcej
 
 Newsletter

25 lat Krajowej Izby Gospodarczej
 
 Copyright © 2010 KIG | Realizacja: KIG